Prázdninová „upíří“ statistika

 

Milé kolegyně, milí kolegové,

tentokrát jsme si dovolili představit a vyzdvihnout jeden mimořádný příběh k zamyšlení.

Když jsme dopisem ředitelky MHMP oslovili městské části hlavního města Prahy a naše příspěvkové organizace k možnosti zapojit se do kampaně zaměřené na oslovení a získání dárců krve a kostní dřeně, tak jedna z prvních odpovědí přišla z Gymnázia Arabská, námi zřizované střední školy.

Jakmile se kampaň Až na dřeň rozběhla, někteří učitelé tohoto gymnázia se v rámci kampaně přihlásili a šli společně s námi darovat krev. Tento počin však na škole nezůstal bez povšimnutí. Skupina studentů se chtěla dovědět více a po zjištění podmínek darování krve se studenti začali houfně hlásit. Dosud šlo společně s námi 15 z nich dobrovolně darovat krev a dalších cca 40 o tom uvažuje. I díky této mimořádné solidaritě a spontánnosti nám studenti Gymnázia Arabská ukázali, že dnešní mladá generace není „ztracená“…

A co Vy?

Jste ochotni někomu darovat svou krev či se dokonce s někým podělit o Vaši kostní dřeň?

Již 84 ze 133 přihlášených zájemců svou krev darovalo (dva z nich darovali již dvakrát!).

A již 2533 zájemců se nechalo zapsat do registru dárců kostní dřeně.

VŠEM VELMI DĚKUJEME!

 

Milé kolegyně, milí kolegové,

je-li Vám od 18 do 65 let věku a jste zdravá/ý, pojďte darovat krev s námi! Je-li Vám více než 18 a ještě jste neoslavili 41. narozeniny a jste zdravá/ý, nechte se zapsat do registru dárců kostní dřeně s námi!

Možná Vám pro rozhodnutí udělat tento krok pomohou příběhy těch, kteří už takto pomohli a pomáhají… více zjistíte v publikaci ke kampani Až na dřeň.

A propos, třeba právě Vy můžete být součástí příští „upíří“ statistiky. :-)

Staňte se Úředníkem až na dřeň s námi!

On-line dotazník k registraci do kampaně Až na dřeň

 

 

Zveřejněno: 29.06.2018 – Anna Kaščáková
Vytisknout