Lékárenská péče je zachována v plném rozsahu

  •  Léky na předpis je vhodnější vyzvedávat v lékárně prostřednictvím dokladu totožnosti

Při výdeji léků na recept je vhodnější využít načtení eReceptu prostřednictvím dokladu totožnosti (občanského průkazu či pasu). Jedná se o další účinné hygienické opatření, které omezí předávání mobilů z rukou pacienta do rukou lékárníka a zpět, které je časté při načítání identifikátoru eReceptu ze sms. Navíc výrazně zrychlí celý proces načítání eReceptů.

  • Pacienti se mohou nadále poradit s lékárníkem osobně

Lékárník jim může pomoci i s výběrem léčivých přípravků vhodných během období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. V případě, že se jedná přímo o symptomatickou a podpůrnou léčbu infekce covid-19, je vhodné, aby lékárnu z hygienických důvodů nenavštívil přímo covid pozitivní pacient, ale například zdravý rodinný příslušník, blízký člověk, pečovatelka či například dobrovolník.

  • Jak si zajistit léky v karanténě?

Pokud je pacient v karanténě a zjistí, že mu dochází dlouhodobě užívané léky nebo má předepsány léky zcela nové (například antibiotika), měl by požádat zdravého rodinného příslušníka, aby mu je vyzvedl ve své lékárně, kterou obvykle navštěvuje, nebo nejbližší lékárně v okolí. Vyloučena není ani pomoc dobrovolníků, kteří v této době pacientům pomáhají při obstarávání jiných základních potřeb. Pokud pacient nemá ve svém okolí nikoho, pak je výjimečně osobně doručí lékárník, aby byla léčba pacienta řádně zajištěna i v této krizové situaci.

Vytisknout