Přehled změn v programu Tender aréna od srpna 2019

Vážená kolegyně/vážený kolego!

S účinností od 1. srpna 2019 dojde k několika změnám v nastavení programu Tender aréna. Přehled změn:Prehled_zmen_TA_MHMP_final.docx .

Nejdůležitější změnou je, že u všech zakázek bude muset být vyplněný NIPEZ kód veřejné zakázky. Zda je kód vyplněn, se bude kontrolovat při převádění zakázky do fází Zahájená a Zadaná.

U zakázek se NIPEZ kód vyplňuje na obrazovce základní údaje, v části Další údaje. Hodnota se vybírá z číselníku, zvolíte hodnotu, která nejlépe odpovídá předmětu plnění zakázky.
Postup si můžete vyzkoušet na testovací instanci Tender arény. Políčko pro NIPEZ kód je u zakázek v Tender aréně již od začátku, zatím nebylo povinné. Doporučujeme již teď, když budete do Tender arény vkládat údaje, vyplnit i hodnotu NIPEZ kódu.

Číselník je dostupný na webové stránce: https://ciselnik.nipez.cz/ - Anonymní uživatel
Čiselník v excelu: Komodity-07-29-2019.xls

Dále bude povinné vyplnit výši předpokládané hodnoty bez DPH. Nejpozději při ukládání zakázky do stavu Zahájeno zadávací řízení a do stavu Zadáno.

U drobných objednávek zatím NIPEZ kód není. Ve formuláři pro něj není políčko. Ale od srpna bude přibude NIPEZ kód i u drobných objednávek a bude nutné ho vyplnit. Ve formuláři pro vložení drobné objednávky bude pole s číselníkem NIPEZ kódu, ve kterém bude třeba zvolit hodnotu, která nejlépe odpovídá předmětu plnění zakázky. Postup si můžete vyzkoušet již teď na testovací instanci Tender arény a vybrat si kód, který nejlépe odpovídá Vašim objednávkám.

V programu Tender aréna přibudou dva nové typy reportů, tedy exportů údajů o zakázkách do excelu.

Program eTender

V dubnu 2019 byl provoz aplikace ukončen.